Musta Akaatti Puu-korvakorut Puolikuu pyöreä (2,7 cm) + samettipussukka

24,90  sis.alv

Voimakivi puu-korvikset.

Käsintehdyissä korvakoruissa Musta Akaatti kivihelmet ja puuriipukset. Riipuksen halkaisija 2,7 cm + kivet. Lukolliset koukut. Kevyen korvakorun paino alle 2 grammaa. Mukana tulee musta samettipussukka, jota voi käyttää säilytykseen tai lahjapussina.

Materiaalit: Musta Akaatti puolijalokivet, kotimainen koivuvaneri, kiinnikkeet ruostumatonta terästä, koukut kirurginterästä

Varastossa

Kuvaus

Puisissa riipuksissa voi kokea sekä puolikuun, että täysikuun symboliikan. Mustat akaatit muistuttavat myös pimeän yön merkityksistä.

Käsintehty Suomessa. Tekijä Saaga Saarnisola.

Vaneririipuksen on valmistanut suomalainen puuseppä.

Kivet ja kristallit: Musta Akaatti

Maadoittava Musta Akaatti voi symbolisesti tasapainottaa auraa ja siten edistää kärsivällisyyttä ja sisäisen rauhan toteutumista. Mustat akaatit ovat usein taidokkaasti värjättyjä tasaisen ja täydellisen värin aikaansaamiseksi.

Tekijästä

Handmade by Saaga S.

Saaga Saarnisola on luonnonläheisesti työskentelevä yrittäjä, kirjoittaja, koruntekijä, poronsarvien sorvaaja, riimunkaivertaja, luontoyhteysopas, Luonnonpakana® brändin perustaja ja Kolmas Silmä Puodin pitäjä.

Toimitus

Toimitamme tilauksesi postiin 1-2 arkipäivän sisällä

Apuja ja palaute

Lähetä kysymys tästä tuotteesta: